fbpx
Cilvēku tipi

Balzaks

Sākums Balzaks

Balzaks

Intuitīvi loģiskais introverts (ILI), sociālā loma – kritiķis

Loģisks

Introverts

Intuīts

Iracionāls

Balzaka saderīgais tips:

Napoleons

Uzzini, kāds ir Balzaka saderīgais tips - Napoleons!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Uzmanīgs dzīves novērotājs, pamana tikko jaušamas tendences arī pretrunīgos notikumos, jūt iespējamo notikumu attīstību, saprot, kā šodienas notikumi var ietekmēt tālāko. Netiecas dzīvot kā neprātīgs drosminieks, netiecas būt līderis. Mēdz laikus brīdināt par nesaprātīgas rīcības iespējamām sekām, norāda uz situācijas pasliktināšanos, sliktāku laiku tuvošanos, spējīgs pamanīt negatīvās tendences, taču nekad nepareģo pasaules galu, jo ir pret vispārējas histērijas kurināšanu, viņam uz notiekošo patīk skatīties filosofiski. Balzakam vienmēr ir savs viedoklis par notikumu vai cilvēku rīcības savlaicīgumu, mūsdienīgumu. Vēlēdamies izvairīties no iespējamām kļūdām, izvēlas novērotāja no malas lomu, ar ko izpelnās pārmetumus par pasīvu attieksmi pret dzīvi.

Balzakam bieži ir sajūta, ka viņš visu jau zina, ka dzīve vairs nespēj viņu pārsteigt. Paša prognožu piepildīšanās diezgan ātri pārstāj viņu izbrīnīt un priecēt. Tādēļ Balzaks periodiski kļūst melanholisks. Svešs cilvēks viņam var šķist jau redzēts, un tā rīcība – viegli prognozējama, tādēļ Balzaku uzskata par labu cilvēku pazinēju. Taču ar saviem paredzējumiem viņš gluži katru vis nesteidzas apdāvināt.

Balzaka laiks ir aizpildīts vai nu ar darbiem, vai ar prātojumiem, kā tos labāk paveikt. Māk sīki izanalizēt sarežģītu problēmu, cenšas uztvert tās būtību. Savā darbībā izmanto racionālisma un veselā saprāta principus. Skeptiski izturas pret citu jauninājumiem un drosmīgām idejām. Pārdomā arī savas līdzdalības sekas kādā lietā, tomēr bieži lēmumus pieņem spontāni. Ja jūtas nedrošs par sekām, var solījuma izpildi atlikt uz nenoteiktu laiku vai vilkt garumā atbildes došanu. Cenšas notikumus nedaudz apsteigt – tas palīdz saglabāt stabilitāti, viņam nepatīk straujas pārmaiņas. Vienmēr izvēlas drošāko rīcības variantu.

Cenšas atrast īsāko un izdevīgāko ceļu uz mērķi. Meklē veidus, kur izdevīgi ieguldīt naudu. Nesteidzas, bet neko arī nenokavē. Dzīvo pēc principa “steidzies lēnām!” un ļoti necieš, ja viņam kāds uztiepj savus tempus. Māk gaidīt un gaidīšanas laiku piepildīt tā, lai tas neizjauc viņa plānus. Iekšēji ļoti neatkarīgs. Balzaks ir saimnieks pār savu laiku, māk nepakļauties apstākļiem, bet cenšas tos izmantot. Lai cik saspringts ir darba režīms, viņš mierīgi nostrādā savu darba dienu, samērīgi sadala spēkus, rindojot dažādus darbus un slodžu pakāpes. Necieš, ja viņu pamāca, kādā kārtībā īstenojami viņa plāni un kā darāmi viņa darbi.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Pragmatiķis. Spēj ilgi un pamatīgi strādāt darbu, kur nepieciešama loģika, darboties nozarēs, kas saistītas ar informāciju. Pirms sāk darbu, pārdomā tā tehnoloģiju un sameklē visu pieejamo informāciju par to. Lai labāk izskaidrotu lietas būtību, jēdzienus un secinājumus izklāsta ar saviem apzīmējumiem un simboliem. Cenšas būt objektīvs, secinājumus pierāda ar faktiem. Varu un ietekmi ļaunprātīgi neizmanto, sarežģītās situācijās nezaudē aukstasinību, neatļaujas lidināties mākoņos, bet pārdomāti virzās pretī panākumiem. Vienkāršs un demokrātisks pēc dabas, nelielās ar sasniegto augsto stāvokli vai ietekmīgiem sakariem. Mērķi sasniedz nesteigdamies un pakāpeniski. Izpēta situāciju interesējošajā jomā, savākto informāciju māk izdevīgi izmantot. Darbu veic, stingri ievērojot tehnoloģiju.

Ciena ērtības. Dodoties ceļojumā, sagatavo līdzņemšanai tādu lietu komplektu, kas nodrošina elementārās ērtības visiem dzīves gadījumiem. Cenšas būt saudzīgs pret savu veselību, interesējas par medicīnu un ārstniecības metodēm. Sevišķu uzmanību pievērš atpūtai un miegam. Gadu gaitā izveido pats savu individuālo darba un atpūtas režīmu. Zinot, ka viss ir pārejošs, Balzaks savu dzīvi un veselību necenšas pakļaut spožai karjerai. Arī atrazdamies varas augstumos, viņš vispirms ir cilvēks, kurš neslēpj savus ieradumus, vājības, aizraušanās.

Grūtības rada estētika, tāpēc interesējas par skaistumu, harmoniju, mākslas un estētikas jautājumiem. Sievietes mēdz eksperimentēt ar skaistumkopšanas līdzekļiem (bet maz lieto dekoratīvo kosmētiku), aksesuāriem, stilu, krāsām, frizūru, taču necenšas sevi pasniegt uzkrītoši, izvēlas vienkāršas, klasiskas frizūras. Balzaks var būt ģērbts vai nu nevērīgi, vai tieši otrādi – rūpīgi pārdomāti un moderni. Vienmēr ir atvērts jaunu sajūtu uzņemšanai.

Cenšas izturēties mierīgi un korekti, rada inteliģenta, izsmalcināta, diplomātiska sarunu biedra iespaidu. Ar savu skepticismu atvēsina pārāk iekarsušus entuziastus. Cenšas saskaņot visu pušu intereses.

Patīkamā kompānijā kļūst asprātīgs, joko, ir samērā atraisīts, arī ironisks, var paspīdēt ar kodīgu izteicienu. Mīl izlādēties, ķeroties pie melnā humora, kas ir emocionāli intelektuāls atriebības veids. Vēlēšanās būt sabiedrībā atkarīga no noskaņojuma. Labā garastāvoklī ir optimistisks, ļoti runīgs, var kļūt pat uzbāzīgs, sliktā – klusējot nolien kaut kur kaktiņā. Reti smejas, viņam raksturīgs skumīgi skeptisks smaids. Izvairās no konfliktiem un reti iesaistās strīdos. Tiecas norobežoties no stipras emocionālas iedarbības. Emocijas pakļauj saprātam un aicina tā rīkoties arī citus. Viņu baida un tracina neadekvātas emocijas, slimīgi uztver jebkuru sarunu paaugstinātos, niknos toņos. Ja partnerim nav pieņemams viņa viedoklis par kādas rīcības pareizību, Balzaks vai nu klusējot piekāpjas, vai arī, ja lieta ir ļoti svarīga, mierīgi izdara pēc sava prāta.

Emocionāli viegli ievainojams un nav pārliecināts par savu pievilcību. Cenšas būt savaldīgs, izrādot jūtas, un neatklāt savu patieso emocionālo stāvokli, jo baidās tikt nepareizi saprasts. Pašam savas jūtas bieži vien liekas vai nu nepietiekami konkrētas vai arī pārāk pretrunīgas. Vētrainas, uzbāzīgas emocijas un asaras viņu tracina un nomāc, taču, cenšoties no tā izvairīties, var rīkoties tā, ka tieši provocē šādu jūtu izvirdumu. Cenšas radīt nesatricināma cilvēka iespaidu, bet neapzināti uzvedas intriģējoši, daudznozīmīgi un noslēpumaini. Pats sevī nekādu noslēpumainību nesaskata. Baidās pateikt kaut ko lieku un sāpināt cilvēku.

Slikti izjūt citu emocionālo stāvokli. Līdzjūtības vietā mēdz izskaidrot objektīvo situāciju un piebilst, ka neko citu jau arī nevarēja gaidīt.  Tai pašā laikā atsaucas uz lūgumu pēc palīdzības, var doties talkā citiem, atliekot  savus darbus un intereses uz vēlāku laiku. Ja ir labā fiziskā formā, tad jūtas pārliecināts par sevi, neatlaidīgs, mudina citus uz izlēmīgu, aktīvu darbību. Taču biežāk viņam pašam ir nepieciešama iekustināšana un ar gribasspēku apveltīta cilvēka atbalsts. Ja Balzaks šādas rūpes nesaņem, tad sāk atslābināties un kļūst slinks. Ciena stiprus, mērķtiecīgus cilvēkus, kas nebaidās no grūtībām. Balzaks vēlas būt pelēkais kardināls varošam spēcīgam aizbildnim. Balzakam piemīt dziļa pašcieņas izjūta, viņš prot cienīt gan otra pašvērtību, gan gaidīt cieņu pret sevi, kaut gan tieši pieprasīt kaut ko viņam ir grūti. Nevēlas un neprot pakļaut kādu savai gribai un necieš tiešu spiedienu uz sevi. Vislabāk strādā tur, kur viņu mazāk ietekmē, novērš uzmanību, kur vismazāk iespējama nevajadzīga rosīšanās, sajukums, izskaidrošanās un intrigas.

Raksturīgs pastāvīgs pusatslābināts stāvoklis. Viņam nepatīk lieki piepūlēties, cenšas ļoti ekonomiski tērēt savu fizisko enerģiju. Pat visaizraujošākā darbā neieliek vairāk spēka kā nepieciešams. Lai uzturētu labu fizisko formu, mēdz nodarboties ar sportu, taču darīt to regulāri viņam nepietiek apņēmības. Nopietni apzinās naudas priekšrocības, un, lai gan izturas pret tās trūkumu ar filosofisku mieru, iekšēji nekad ar to nesamierinās. Naudas krāšana Balzakam ir veids kā iekonservēt ieguldīto darbu un spēku nebaltai dienai.

Viņam ļoti svarīgi apzināties, ka viņš ir pieprasīts un nepieciešams. Viņš nedara to, kas nevienam nav vajadzīgs, un darbu, kuram nav zināms izpildes termiņš, neuztver nopietni. Pārdzīvo, ja viņa intelektuālās spējas un iedvesmas augļi nesniedz izcilus rezultātus, ja viņa darbs nesaņem augstu novērtējumu, tāpēc pastāvīgi rūpējas par savu kvalifikāciju. Nepatīk aizņemties un dzīvot parādos, kaut ko lūgt. Ar visu cenšas tikt galā pats. Pakļaujas likumiem, ievēro noteikumus un uzdoto izpilda atbilstoši norādījumiem. Balzakam nepiemīt afērista talants un kriminālas noslieces. Darījumos ir uzticams partneris.

Viņa māja ir ne vien viņa cietoksnis, bet arī viņa intelektuālā un dvēseliskā oāze, kur noteikti jāatrodas arī viņa mīļākajām lietām. Ja nepieciešams, var ērti iekārtoties arī mazā istabiņā. Mīl ērtas mēbeles, klusinātu mūziku, mājīgu apgaismojumu, ļoti ciena komfortu un dvēseles mieru, brīnišķīgi jūtas ērtos un mierīgos apstākļos. Patīk iet ciemos uz mājām, kur viņu uzņem labvēlīgi, kavēties patīkamās pārrunās interesantās kompānijās. Pie sevis uzņem tikai ierobežotu, tuvu draugu loku. Viņu iedvesmo patiesa interese par viņu, simpātijas, labvēlība – tā atraisa Balzaka dvēseles cēlumu, rada pacilātību un mudina arī viņu palīdzēt un pakalpot. Viņš ir radīts, lai būtu labs, atsaucīgs draugs, rūpīgs ģimenes cilvēks, kurš patiesi mīl savus tuviniekus, māk būt taktisks, delikāts un solīds, necieš intrigas un nespēj apzināti rīkoties slikti.

Balzaks: lietošanas instrukcija

Rokasgrāmata “Balzaka” iepazīšanai. Ja tas ir par Tevi vai vēlies šo tipu iepazīt tuvāk – šis ir Tev!

  • 6 aizraujošas un vērtīgas video lekcijas
  • Papildus teorijas materiāli un uzskatāmi piemēri
  • Iespēja skatīties jebkurā sev ērtā laikā no jebkuras vietas​

Uzzināt vairāk

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!