fbpx
Cilvēku tipi

Dimā

Sākums Dimā

Dimā

Sensori ētiskais introverts (SEI), sociālā loma – starpnieks

Ētisks

Introverts

Sensors

Iracionāls

Dimā saderīgais tips:

Donkihots

Uzzini, kāds ir Dimā saderīgais tips - Donkihots!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Smalki sajūt savu un otra fizisko ķermeni. Spēcīgi izjūt neērtības. Ar citu ieradumiem un ērtībām rēķinās. Ir uzmanīgs un gādīgs pret tuviniekiem, rūpējas gan par savu, gan viņu veselību un labo pašsajūtu. Ja viņš ir aizņemts (nav svarīgi – ar darbu, domām), to it kā nepamana. Necenšas citus apgrūtināt ar personīgiem lūgumiem – savas vajadzības cenšas apmierināt pats saviem spēkiem. Citu labā spēj izdarīt ļoti daudz, sev pāri nenodarot. Ja nepieciešams būt uzstājīgam cīņā par varu vai aizstāvot savu viedokli, Dimā piekāpsies pārspēka priekšā.

Domā un sajūt labo, neielaiž sevī nepatīkamo. Neformālā situācijā mēdz būt miermīlīgs, draudzīgs, demonstrē savu optimismu. Ar visiem spēj sadzīvot, jo mīl zelta vidusceļu. Viņa kredo: cilvēks ir dzimis tādēļ, lai priecātos par dzīvi un baudītu to, turklāt – nevis kaut kad nākotnē, bet tieši tagad un šeit. Omulīgs vienkāršu cilvēcisko vājību un ikdienišķu prieku cilvēks.

Smalka estētiskā gaume. Māk ģērbties skaisti, gaumīgi, necieš galējības ārējā izskatā. Gan mājās, gan darbā Dimā rada tīkamu un visās jomās ērtu gaisotni. Nemīl sarežģītus ceļojumus, jo nevēlas šķirties no ērtībām. Drīzāk ir brīvdienu pikniku piekritējs, it īpaši – labu draugu kompānijā.

Viņam patīk paņemt priekšmetu rokās, aptaustīt, izpētīt, izjust to. Viegli manipulē ar priekšmetiem, izvēloties jau ierastākos. Māk gūt patiesu apmierinājumu no šķietami vienkāršām lietām. Dabu viņš izbauda pilnīgi, izjūt to spilgti, visā tās krāšņumā.

Dimā mīl pārstāstīt sadzīviskus atgadījumus, bieži pats pievieno kādu spožu detaļu, tādējādi piešķirot stāstījumam emocionālāku niansi. Ir talants dzirdēto pārstrādāt savā izpratnē, jo uztverto viņš gan pastiprina, gan pavājina. Gadiem ilgi spējīgs atcerēties izjūtas un aprakstīt tās tik dzīvi, it kā joprojām spētu tās sajust. Spējīgs atcerēties senāk sajustu aromātu. Tādos mirkļos Dimā restaurē asociācijas: prieku, skumjas, neveiklību. Reizēm tās ir tik spēcīgas, ka viņš sāk domās sarunāties ar šo pagātnes tēlu, iztēlojoties kādu situāciju, kurā spējīgs sevi parādīt no pavisam negaidītas puses. Taču dzīvē tuviniekiem nav lemts iepazīt tādu Dimā. Varbūt tikai pašiem tuvākajiem viņš atveras un ir spējīgs tos uzjautrināt un aizraut ar saviem stāstiem.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Atbildību par savām jūtām nevienam neuzkrauj. Labi izprot emociju iemeslus, zina, kā uzjautrināt vai saniknot kādu. Ātri un precīzi novērtē otra garastāvokli, māk to vadīt. Sabiedrisks, var aprunāties ar nepazīstamiem ļaudīm. Viegli piemērojas un var tērzēt gandrīz par jebkuru tematu, ir atsaucīgs un patīkams sarunu biedrs. Mīl palīksmot šaurā draugu lokā, bieži vien ir kompānijas dvēsele. Cenšas uzjautrināt apkārtējos ar jokiem, divdomīgiem mājieniem. Viņa uzvedība virzīta uz pozitīvu emociju gūšanu. Vienmēr ir informēts par to, kas notiek ar viņa paziņām, kontaktam ar cilvēkiem laiku nežēlo.

Necieš ilgstošus konfliktus. Strīdos un attiecību skaidrošanā neiesaistās, jo vēlas sadzīvot ar visiem. Ar Dimā ir grūti sastrīdēties, viņš klusē vai piekrīt, ja strīda iznākumam nav būtiskas nozīmes. Ja Dimā jūt, ka viņa vārdi kādu ir aizvainojuši, tad cenšas teikto pārvērst par joku. Strīds ģimenē viņam ir traģēdija, tad Dimā cenšas parunāt ar katru atsevišķi, izvērtēt situāciju, nomierināt iekarsušos, novirzīt no strīda, bet pēc tam pārliecināt, ka dzīvot vajag mierīgi. Labs taktiķis. Māk nosargāt savu suverenitāti – saglabāt nepieciešamo distanci starp cilvēkiem un vienlaikus nesabojāt attiecības. Emocionāls, impulsīvs, arī pašam gadās uzliesmojuma brīži. Dimā liekas maigs, sirsnīgs, tomēr šis iespaids ir patiess tikai līdz zināmai pakāpei. Dimā atgādina kaķi, kura mīlīgā ņaudēšana var viegli pāriet uzbrukumā. Viņš var mēģināt piespiest sevi atjaunot attiecības ar cilvēku, kuru mīlējis, taču nekad vairs nebūs tāds, kā iepriekš.

Viņš vēlas, lai neviena vieta, kur apstājas skatiens, neradītu nepatiku. Neapmierinājumu var radīt slikti izvēlēti darba instrumenti – ķēpājoša pildspalva, neērts krēsls u.c. Ja tomēr nākas samierināties ar šādiem apstākļiem, tad viņu sāk pamest spēki, neko negribas darīt, rodas nelāgas domas par dzīvi vispār… Šāds stāvoklis Dimā pārņem ne tikai tad, kad vērojama nekārtība lietās, bet arī personīgajās attiecībās. Saspringums, slikta attieksme laupa viņam darbaspējas. Katru objektu uztver kā mākslas darbu – tiem ir jāiepriecina gan viņš pats, gan citi, pat ja tās ir tikai pusdienas. Savā darbībā izvairās lietot oficiālos kanālus, cenšas visu nokārtot, izmantojot labas personiskās attiecības. Raksturīgais laiskums ierobežo Dimā kontaktu loka paplašināšanos, tāpēc viņš saglabā galvenokārt tos paziņas, kas ir noderīgi. Personīgo attiecību joma viņam vienmēr ir cieši sasaistīta ar darījumiem.

Tieksme pēc brīvas rīcības. Viņam ir savs noteikts dienas ritms. Necieš steidzīgus, nervozus, mūždien skrejošus cilvēkus. Nepatīk pakļaut sevi noteiktiem termiņiem. Cenšas visur paspēt laikā, bet lielākoties neizceļas ar punktualitāti. Grūti iekļauties noteiktos termiņos, jo nespēj sevi piespiest, tāpēc cenšas atbildību dalīt ar citiem. Dimā darāmo veic tikai sev ērtā, pieņemamā tempā un vienmēr atradīs kavējumam attaisnojošus iemeslus. Viņam ļoti grūti mainīt profesiju, izjaucot ierasto darba ritmu. Arī galīgā lēmuma pieņemšanu atliek uz pēdējo brīdi, šaubās, apsver un gaida kaut ko, kas apstiprinātu šī lēmuma pareizību vai nepareizību. Iekšēji diezgan svārstīgs, mainīgs un pat neprognozējams cilvēks. Viņu nepieciešams regulāri paskubināt, lai tas kaut ko uzsāktu laikus un iekļautos termiņos. Viņš cenšas radīt iespaidu, ka ir aizņemts, darbīgs un norūpējies cilvēks, taču patiesībā Dimā nav pietiekami mobils un tas viņam bieži traucē realizēt savas spējas.

Dimā saista neparasti cilvēki, kuriem vienmēr daudz ideju, drosmīgu piedāvājumu un kuru darbībai saskata perspektīvu, jo pats viņš ir zinātkārs, labprāt uzklausa jaunas idejas un stāstus par noslēpumainām lietām. Garlaicīgi un pelēcīgi cilvēki rada viņā spriedzi un aizkaitinājumu, no tādiem cenšas izvairīties. Cilvēkiem, kuri viņam patīk, Dimā atbild ar uzmanību, gādību un pakalpību. Savas simpātijas pauž nevis ar vārdiem, bet ar darbiem.

Ciena loģisko skaidrību un pabeigtību. Cilvēki, kuri māk domāt globāli un loģiski, kuri pamana notikumu savstarpējās sakarības, spēj prognozēt to iespējamo attīstību nākotnē, viņu uzmundrina un iedvesmo. Nenoteiktu informāciju uztver slikti. Tā viņu mulsina, neļauj koncentrēties, bojā garastāvokli. Viņam patīk, ja konkrētas parādības tiek saistītas ar kopējām likumsakarībām. Dimā aktivizējas, ja viņam tiek izvirzīts noteikts mērķis, izskaidrots darbības virziens un pamatota šī mērķa nepieciešamība. Tad veidu, kā to sasniegt, ir spējīgs saskatīt pats. Dimā nav vajadzīgi kaili fakti, instrukcijas un skaidrojumi – galvenais, lai sistēma viņam patiktu, raisītu emocijas. Tad Dimā kļūst apņēmīgs un organizēts, gatavs nopietni darboties.

Konkrētā situācijā labi izjūt spēku izvietojumu un samērus. Labi uztver un pamana iespējamo agresiju, līdzsvara un stabilitātes zaudēšanu. Kritiski noskaņots pret gļēviem, inertiem un apātiskiem cilvēkiem. Dimā māk tādus aktivizēt, mudinot uz izlēmīgu un ātru rīcību. Prot izdarīt spiedienu un zina, kad vajag uzmundrināt, kad – pagaidīt. Vadīt vai izrīkot cilvēkus netiecas. Ja ieguvis varu, tad tā viņam ir kā nasta vai smags slogs. Tam pilnīgi pietiek, ja spēj aizstāvēt savas intereses. Jūtīgi reaģē, ja spiediens tiek izdarīts uz viņu pašu. Agresīvas un rupjas attieksmes gadījumā atbilstoši rīkojas. Pats pazīst savu miermīlīgo un piekāpīgo raksturu, tāpēc sev pāri nodarīt neatļaus.

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!