fbpx
Cilvēku tipi

Donkihots

Sākums Donkihots

Donkihots

Intuitīvi loģiskais ekstraverts (ILE), sociālā loma – meklētājs

Loģisks

Ekstraverts

Intuīts

Iracionāls

Donkihota saderīgais tips:

Dimā

Uzzini, kāds ir Donkihota saderīgais tips - Dimā!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Donkihots gandrīz vienmēr ir ar kaut ko aizrāvies, ideju pilns un gatavs diskutēt. Viņam ir nosliece pētīt abstraktus jautājumus. Bieži vien nevar savas idejas pietiekami skaidri izklāstīt – tās parasti ir nedaudz miglainas, intuitīvas. Mīl prātot, šis stāvoklis ir viņa būtības neatņemama sastāvdaļa. Viņam ir savs viedoklis jebkurā jautājumā.

Redz jaunu ideju un projektu iespējas. Interesējas par visu pēc kārtas, cerot pamanīt kaut ko unikālu. Tiecas pēc svaigas informācijas, vēlas būt tur, kur paveras jaunas iespējas, lai piedalītos to realizācijā. Ātri atsakās no bezperspektīvām idejām un pārslēdzas uz kaut ko jaunu. Daudzpusīgas intereses.

Donkihotu tāpat pievelk viss neparastais, noslēpumainais utt. Viņš izmanto iegūtās zināšanas, lai izskaidrotu dažādas parādības, cenšas izprast to, kam nav viennozīmīga skaidrojuma. Viņa loģika ir radoša – spēj izskaidrot dažādu shēmu un struktūru savstarpējās saiknes, salīdzināt dažādas sistēmas. Ja kāda ideja neiekļaujas esošajos ietvaros, viņš to pārmaina un pasniedz tā, lai tā iekļautos visur, kur vajag. Interesantus novērojumus veikli sasaista ar saviem personīgajiem uzskatiem. Intuitīvi jūt jebkura notikuma un parādības īstos iemeslus, tāpēc viņa minējumi gandrīz vienmēr ir precīzi. Viņu maz interesē izdevīgums, vēlas nodarboties ar to, kas šķiet interesants. Cenšas savākt visu informāciju par jomu, kas viņu interesē.

Taču, ja lieta, ar kuru nākas nodarboties, viņu neaizrauj, Donkihots piešķir tai jaunu virzienu. Lai patiešām iedegtos par kaut ko, viņam nepieciešams padarīt to par savu. Patiesībā jau arī nav tādu procesu, kuros viņš neieliktu kaut ko no sevis, kaut vai tādēļ, lai nebūtu garlaicīgi. Necieš rutīnu, viņam ātri apnīk viss pierastais un zināmais. Viņš zibenīgi uztver lietu būtību, ātri zaudē interesi un nemitīgi meklē kaut ko, kas būtu jaunas aizraušanās vērts un ar ko šo interesi atkal varētu uzkurināt.

Jebkurā jautājumā ģenerē drošas, alternatīvas idejas. Aizrāvies ar kārtējo teoriju, Donkihots atrodas solīti priekšā pārējiem, pat tad, ja uzzinājis par šo teoriju vēlāk nekā citi, un arī skatās uz to jau skaidrāk nekā citi. Var piedāvāt ļoti daudz ideju, kur un kā izmantot kādu jaunatklājumu. Tendence pārcensties un pārstrādāties, lai ko arī nedarītu.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Māk atrast izeju no jebkuras situācijas. Viņš jau iepriekš jūt notikumu pavērsienu un sāk apsvērt loģisku rīcības plānu. Problēmu analizē kompleksi un vispusīgi. Viņam ir ļoti svarīgi salikt visu pa plauktiņiem, atklāt saiknes starp dažādām detaļām un saistību ar kopējo.

Savos izteikumos loģisks. Ilgstoši spēj veikt darbu, kur nepieciešama loģika, piemēram, kaut ko sistematizēt, programmēt. Ar ironiju izturas pret dažādām dogmām, partiju politiku, kultiem vai aklu ticību autoritātēm un jebko citu, kur parādās lētticība, loģikas vai mugurkaula trūkums. Var būt labs organizators. Vēlas vadīt sabiedrību uz globālu un perspektīvu mērķi.

Cenšas radīt stipras gribas, izlēmīga cilvēka iespaidu. Ārkārtējās situācijās nebaidās no ārējā spiediena, droši peld pretī straumei. Nav agresīvs, taču savu dzīvesveidu un uzskatus aizstāv ļoti aktīvi. Uz mēģinājumiem viņu pakļaut, ierobežot viņa rīcību, spēj reaģēt ļoti vētraini. Ja kāds mēģina uz viņu izdarīt emocionālu spiedienu, Donkihots izdara īsu, bet spēcīgu prettriecienu vai pāriet atklātā pretuzbrukumā.

Kaut arī viņš spēj atbildēt uz izaicinājumu, taču ilgstošu konkurenci izturēt nevar, jo nespēj pastāvīgi sevi noturēt mobilā stāvoklī, tāpēc no tiešas sāncensības izvairās. Arī par savu mīlestības objektu parasti necīnās.

Slikti orientējas cilvēku savstarpējās attiecībās, vājš diplomāts. Ne tikai nemāk veidot nepieciešamo distanci ar cilvēkiem, bet arī nesaprot, kādai tai vajadzētu būt. Baidās no pārmetumiem un dažādām agresivitātes izpausmēm, cenšas izvairīties no nekontrolējamām situācijām. Donkihotam bieži trūkst diplomātijas – viņš gribētu atļauties katram pateikt, ko par viņu domā. Sarunas laikā cenšas pilnīgi iekarot sarunu biedra uzmanību. Patīk dzīva, emocionāla saruna, labi saprotas ar partneriem, kuri pauž pozitīvas jūtas. Donkihotam patīk un stabilitātes sajūtu sniedz cilvēki, kuri skaidri zina, ko grib. Viņš vienmēr ir gatavs viedokļu apmaiņai, interesantam strīdam. Emocionāli sakāpinātā brīdī viņa domas steidzas ātrāk nekā vārdi un valoda kļūst neskaidra; žestos, mīmikā un balss tonī parādās kaut kas nevaldāms, pat draudīgs.

Cenšas būt objektīvs. Uzskata, ka ikvienā strīdā katram ir sava taisnība. Mēdz būt nekonsekvents attieksmē pret saviem radiniekiem vai draugiem. Reizēm demokrātisks līdz familiaritātei, reizēm pēkšņi nepieejams un skarbs kā pret svešiniekiem.

Slikti jūt apkārtējo attieksmi pret sevi, tādēļ ir uzmanīgs un ilgi novēro cilvēku, šaubās, salīdzina, neuzticas. Partnera jūtās un emocionālajās niansēs neorientējas. Negrib kļūdīties, tāpēc nogaida, kamēr uzkrāsies informācija. Pret nepazīstamiem izturas savaldīgi, piesardzīgi. Draugus izvēlas pats. Cilvēku, kurš pie viņa vēršas pēc palīdzības, var atbalstīt nesavtīgi. Nepatīk nevienam neko aizliegt. Nekautrējoties dalās ar apkārtējiem savās problēmās, bet pašām svarīgākajām jūtām, lēmumu pieņemšanai Donkihots nobriest ar grūtībām.

Sadzīvē ir izklaidīgs, neuzmanīgs. Maz uzmanības pievērš kārtībai ap sevi. Ja dzīvo viens, tad ap Donkihotu pastāvīgi valda haoss, kura priekšā viņš jūtas bezpalīdzīgs. Apzinās šo savu vājību, kā arī to, ka citādāks nespēs kļūt. Ieradumos konservatīvs. Bieži vien ģērbjas interesanti, neparasti, ekstravaganti.

Bieži nav īsti pārliecināts, raksturojot lietu fiziskās īpašības. Priekšmetus pēta, aptausta. Laiku pa laikam viņam sāk zust dzīves tonuss, aptrūkst enerģijas. Ir nepacietīgs un pārgalvīgs attieksmē pret savu ķermeni, dažkārt bojā veselību ar dažādām pārmērībām. Meklē radikālas ārstēšanās metodes, taču ar ikdienas profilaksi nenodarbojas – kaut ko darīt sāk tikai tad, kad ir jau saslimis.

Viņam ir nepieciešami skaisti, harmoniski apstākļi. Labprāt uzklausa padomus estētikas jomā. Viņam ļoti svarīgas ir paša vajadzības un komforts, taču diezgan viegli spēj izdzīvot arī askētiskos apstākļos. Viegli tērē naudu. Neskaita naudu, ja vēlas pamēģināt kaut ko jaunu. Mīl kompānijas, saviesīgus vakarus, emocionālu saskarsmi. Ja viņa dzīvi nebagātina un nepilda pozitīvās emocijas, Donkihots ilgi var atrasties apātiskā stāvoklī. Viņam var būt straujas garastāvokļa un pašsajūtas maiņas. Kustīgumu, jokošanos, dzīvesprieku nomaina nomāktība, vienaldzība, nesabiedriskums, pilnīgs inertums un gulšņāšana.

Pastāvīgi uzmana savas laika rezerves. Citus cilvēkus mēdz skubināt, steidzināt, taču ar savu un citu laiku rīkojas tā, kā pats grib, ir regulārs kavētājs. Nereti nokavē vai aizmirst laikus izdarīt, ko solījis. Viņš var periodiski būt gan pārāk nemierīgs un rosīgs, gan uzsvērti nesteidzīgs. Donkihots dzīvo pēc savas laika izpratnes, pielāgojas laikam un izjūt, kādu tempu diktē viņa iekšējais pulkstenis. Citiem bieži vien šo savu īpašību un rīcību nespēj tā īsti izskaidrot.

Viņš vēlas darīt to, ko grib tad, kad grib, un viņu pārāk neuztrauc tas, ka otrs cilvēks steidzas vai ir ieplānojis laiku kaut kam citam. Taču pats tādu attieksmi pret sevi nepieļauj – atklāti izrāda, ja pēc viņa domām otrs kaut ko saka, prasa vai gaida nelaikā.

Diezgan labi spēj pareģot notikumu attīstības pamattendences, jo uztver likumsakarības.

Labi pārvalda paralēlo darbību tehnoloģijas – vienlaikus spēj producēt vairākus dažāda veida procesus. Cenšas darīt maksimāli daudz darbu uzreiz. Kaut arī finanšu un uzņēmējdarbības sfērā ir apķērīgs un atjautīgs, parasti iesāk vienlaikus pārāk daudzas lietas un drīz vairs nespēj visam izsekot. Līdz ar to gan pats, gan viņa darbs cieš no nepabeigtības un rezultativitātes trūkuma. Daudz problēmu viņam sagādā arī nepacietība un neuzmanība.

Mīl komandēt un dot norādījumus. Viņam ir vajadzīgi tādi cilvēki un objekti, kurus viņš varētu pārbīdīt pēc saviem ieskatiem. No nelielas ieceres Donkihotam izveidojas plaša mēroga pasākums, kura realizācijai jau vajag tērēt vairāk enerģijas.

Galvā ienākušās idejas viņš tūlīt pamēģina praksē.

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!