fbpx
Cilvēku tipi

Draizers

Sākums Draizers

Draizers

Ētiski sensorais introverts (ESI), sociālā loma – sargātājs

Ētisks

Introverts

Sensors

Racionāls

Draizera saderīgais tips:

Džeks

Uzzini, kāds ir Draizera saderīgais tips - Džeks!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Vienmēr kārtīgs, iznesīgs, emocionāls, bet savas jūtas izrādīt nesteidzas. Lieliski izprot cilvēku savstarpējās attiecības. Zina, no kā vajag izvairīties, kādas emocijas cilvēkam traucē realizēt savas spējas, atņem spēku un izjauc līdzsvaru. Sevišķi labi izprot neīstas, arī postošas jūtas, necieš nekorektu izturēšanos un attieksmi. Nereti cīnās ne tikai ar konkrētiem cilvēkiem, bet ar visu sabiedrību, nežēlojot tam ne spēkus, ne laiku. Smalki izjūt, kas ir ētiski un kas ne. Brīnišķīgi izjūt savu ķermeni, fizisko stāvokli, pašsajūtu. Pirmais pamana novirzes no morāles normām un zina, ka patiesībā tas nav nekas nebijis, visas jaunās parādības ir jau labi zināmo sintēze. Spējīgs likt apzināties cilvēkiem to sabiedrības morāli, kurā viņi dzīvo, kāda tā ir bez izskaistinājumiem.

Raksturīgs zināms asums, ko rada nepatika pret visu, kas pārāk sarežģī attiecības. Pārdzīvo, ja viņa attiecības sāk pasliktināties ārējo apstākļu dēļ, jo zina, ka nekas vairs nebūs tā, kā bija.

Taču parasti nemēģina neko ne saglabāt, ne grozīt. Pieredze liek uzmanīties no iespējamām kļūmīgām situācijām, strikti cenšas līdzīgā situācijā nenokļūt. Jūtīgs pret samākslotām, uzspēlētām attiecībām. Savus pārdzīvojumus nemīl atklāt, uzskatot to par vājuma izrādīšanu, un savu patieso noskaņojumu atklāj tikai pašiem tuvākajiem. Jo labākas ir attiecības, jo patiesāks būs Draizers. Pat pret ienaidnieku viņš drīzāk izturēsies uzsvērti pieklājīgi nekā atklāti paudīs savu niknumu un nosodījumu.

Jau pirmajos pazīšanās mirkļos sadala cilvēkus divās kategorijās – savējos un svešajos. Svešie it kā pārstāj viņam eksistēt, bet savējiem ļoti pieķeras, jūtas atbildīgs par viņiem. Nelabprāt meklē kompromisu ar svešajiem, bet savējiem piedod ļoti daudz ko. Cenšas izvairīties no strīdiem, nepieļauj familiaritāti. Kritiski vērtē citu attiecības, bet savu viedokli pauž reti. Ja Draizers par kādu ir izteicis spriedumu, tad reti to maina, jo visbiežāk tas veidojas pamazām, pēc ilgākas analīzes. Savus spriedumus viņš negroza arī tādēļ, lai citu acīs neizskatītos nenosvērts. Arī pašam nepatīk cilvēki, kas bieži un neizskaidrojami maina savas simpātijas un antipātijas. Draizeru mēdz mocīt vainas vai kauna izjūta par neatbilstošu kultūras līmeni, nekompetenci vai pieticību (galvenais – neizlekt), bet ārēji to neparāda. Taču šāds pašnovērtējuma svārstīgums reti kad ir pamatots. Saskarsmē ietur tālu distanci – tā viņam vajadzīga fiziski. Ilgi palikt divatā ar vienu un to pašu cilvēku Draizeram nepatīk. No uzbāzīgiem tipiem turas pa gabalu. Netīk lielas ļaužu masu pulcēšanās vietas. Patīk atpūsties savu cilvēku kompānijā, jo tad izjūt, ka drīkst atbrīvoties. Var pārbaudīt apkārtējo humora izjūtu ar ķeršanu uz muļķa – visā nopietnībā paziņot kādu izdomātu vai sagrozītu informāciju un pēc tam ar interesi vērot apkārtējo reakciju.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Apveltīts ar gribasspēku, uzstājīgs un prasīgs. Neatlaidīgi virzās uz mērķi, vienmēr gatavs darboties. Ja tas vajadzīgs, var ilgi izturēt spriedzi. Pārliecināts par sevi, savaldīgs. Māk pastāvēt par sevi un saviem tuviniekiem. Būtībā miermīlīgs, taču ja ir saniknots un nolēmis atriebties, tad pretiniekam prot atrast pašu vājāko vietu. Kompetenti izsver, ar kādu spēku vajadzētu iedarboties uz konkrēto cilvēku un māk panākt savu, pakāpeniski palielinot spiedienu. Kolektīvā viegli nosaka neformālo līderi un pacenšas iegūt tā atbalstu. Māk pieprasīt un bezbailīgi rīkoties. Partnerim nepiemērojas, bet gan diktē savu uzvedības līniju. Nepadodas, ja viņam tiek uzspiests svešs viedoklis. Draizeru grūti iebaidīt vai izprovocēt.

Ģimenes cilvēks, nenogurstošs darbarūķis, saimniecības vadītājs un kārtības uzturētājs. Viņu tracina svešu cilvēku atrašanās paša mājā. Ārkārtīgi necieš nekārtību un netīrību.  Skaistuma un komforta radītājs. Tiecas pēc estētiskas vides un šajos centienos var nonākt pat līdz galējībām. Viņam ir sava gaume un viedoklis par visu, kas var sniegt patīkamas izjūtas. Ļoti mīl funkcionālas un skaisti izveidotas lietas. Cenšas īstenot savu vēlēšanos, lai tam būtu visskaistākā māja un viskārtīgākā ģimene. Tieksme būt labākam par visiem. Ļoti prasīgs pret saviem bērniem.  Ciena veselīgu dzīvesveidu.

Jūt žēlumu pret slimajiem, atkarīgajiem, nabadzīgajiem un dzīves atstumtajiem. Tādiem viņš vēlas palīdzēt kaut kā konkrēti: pabarot, izārstēt, palīdzēt pārvarēt krīzi. Uzskata, ka bezdarbniekus un vājus cilvēkus vajag sapurināt, nevis izdabāt tiem, taču bērniem, pensionāriem, daudzbērnu mātēm vajag palīdzēt.

Cenšas radīt erudīta un loģiski domājoša cilvēka iespaidu. Jebkurā jautājumā sākumā ir noskaņots piesardzīgi, pat kritiski, uzmanību vispirms pievērš galvenajiem trūkumiem. Situāciju cenšas izanalizēt no visām pusēm un izdarīt objektīvus secinājumus. Sabiedrībā rada sausa, bezkaislīga cilvēka iespaidu. Turas pie stabilām normām un pārbaudītām darba metodēm. Viņš visu novērtē no veselā saprāta un veselīga egoisma viedokļa. Piespiež sevi darīt to, ko prasa noteikumi un to pašu gaida no citiem. Draizeram svarīgi, lai viņa rīcība tiktu uzskatīta par loģisku, taču loģika viņam ir savdabīga – nekad nepirks dārgu lietu, ja var kaut ko pielabot vai pārveidot (un to viņš māk). To nedara nevis tādēļ, ka pirkt ir neizdevīgi, bet tādēļ, ka uzskata tādu rīcību par neloģisku. Parasti Draizeram interesē likumi un noteikumi, pēc kuriem dzīvo apkārtējie cilvēki, sabiedrība, valsts, taču šīs zināšanas reti kad ir pilnīgas.

Dzīvo šodienā un necieš ne gaidīšanu, ne nogaidīšanu, nenoteiktību, neziņu. Viņam grūti orientēties oriģinālu, bet nenoteiktu, uz vispāratzītiem faktiem nebalstītu ideju un minējumu gūzmā. Tādās situācijās viņš vai nu sāk mētāties un ķer visu uzreiz vai arī ieciklējas nepārtrauktās mokošās pārdomās. Slikti izjūt pārmaiņas, tādēļ ir konservatīvs, ciena stabilas vērtības un baidās jau ierastajā ritumā kaut ko mainīt. Draizers ir tradīciju glabātājs.

Slikti orientējas cilvēku dziļākajās, individuālajās īpašībās, īsti nejūt, ko no kura var gaidīt. Neuzticas lielīgiem cilvēkiem, kas plātās ar savām spējām un talantiem. Pats nedižojas un neizlec. Gaida, kamēr viņa spējas novērtēs pēc nopelniem – Draizeram sevi reklamēt un piedāvāt ir grūti. Reti uzņemas iniciatīvu. Citus cilvēkus viņš slavē reti, bet pašam domātos komplimentus saņem labprāt. Iekšēji ir ļoti trauksmains. Dzīvo, gaidot dažādas briesmas un nepatikšanas, kas varētu draudēt viņam un viņa tuviniekiem. Meklē veidus, kā izprast notiekošo un izbēgt no dzīves likstām. Cenšas izvairīties no negaidītā, laikus gatavojas visiem neparedzētiem apstākļiem. Ilgi atceras pagātnes kļūdas. Nākotne viņam parasti rādās nejaukās krāsās. Tāpēc Draizeram nepieciešams partneris, kurš spētu viņam atklāt notikumu attīstību un perspektīvas un iedvest drošību par nākotni. Nepacietīgs. Necieš vilcināšanos un lēnu notikumu gaitu. Ir noskaņots lēmumus pieņemt strauji. Īpaši aktivizējas, kad nonāk laika trūkumā. Draizeram labāk ļaut mierīgi kaut kam sagatavoties. Jo ilgāk viņš gaida un gatavojas, jo vairāk uztraucas un rezultāts iznāk sliktāks.

Patiesi atslābinās un nomierinās pēc saspringta, bet rezultatīva darba. Bezdarbība viņu nomāc. Nepārtraukti meklē, ar ko nodarboties, jo darbs viņam ir zāles pret daudzām kaitēm. Taču bieži vien nezina mēru – dara visu pēc kārtas. Kad noguris, ne vienmēr beidz strādāt. Viņam ir grūti saprast, vai viņš visu ir izdarījis, vai ir labi sagatavojies rītdienai, vai nepatikšanas, kas varētu gadīties, jau ir piedzīvojis jeb tādas vēl tikai stāv priekšā. Kamēr nav pabeidzis vienu darbu, nespēj uzsākt citu, tāpēc nereti iestieg kādā vienā darbībā un tam šķiet – jo vairāk padarīts, jo vēl vairāk darāmā atlicis. Rezultātā – pārslodze, sajukums galvā un garīga pārpūle. Darba plānošanu, laika sadali un gatavošanos nākotnei Draizers labprātāk uzticētu citiem.

Praktisks, izmanto visu, kas atrodas viņa teritorijā un spēj novērtēt visu, kas būs noderīgs. Ātri veic darbietilpīgus pienākumus, lai ilgāku laiku pie tiem vairs nevajadzētu atgriezties. Viņu ļoti baida diskomforts, kas ir neizbēgams, pārkārtojoties jauniem dzīves apstākļiem. Darbs Draizeru nebaida. Viņš uzskata, ka jādara nevis tas, kas patīk, bet tas, kas vajadzīgs. Ir ļoti taupīgs. Kur saimnieko Draizers, tur naudas vienmēr pietiek, ir iekrājumi nebaltai dienai vai ilgi kārotiem lieliem pirkumiem.

Ļoti labi izjūt otra emocionālo stāvokli un piemērojas apkārtējo emocionālajam noskaņojumam. Nopietnā situācijā ir uzsvērti oficiāls, bet draugu lokā – nepiespiesti jautrs, pat atļaujas izmest kādu cinisku dzēlieniņu. Mīl jautrus cilvēkus, kuri māk citus iekurināt, noņemt spriedzi, uzlabot garastāvokli, radīt pārliecību par nākotni. Viņam nepatīk grūtsirdība, drūmums, cilvēki, kurus nemitīgi vajag mierināt. Daudzkrāsains romantisko perspektīvu apraksts, drošs, optimistisks sarunu biedra skats uz nākotni uzlādē viņu ar jaunu enerģiju un rada vēlmi aktīvi darboties. Draizers cenšas izvairīties no dzīves drāmām un negatīvo emociju uzņemšanas, jo viņš lieliski  zina, cik smagi tās ietekmē psihi un veselību.

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!