fbpx
Cilvēku tipi

Štirlics

Sākums Štirlics

Štirlics

Loģiski sensorais ekstraverts (LSE), sociālā loma – administrētājs

Loģisks

Ekstraverts

Sensors

Racionāls

Štirlica saderīgais tips:

Dostojevskis

Uzzini, kāds ir Štirlica saderīgais tips - Dostojevskis!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Enerģisks, neatlaidīgs, nemīl dzīvot bez darba. Spēcīgi attīstīta īpašnieka izjūta. Nepieļauj, ka viņa teritorijā kāds izrīko un diktē noteikumus. Kārtīgs, pieklājīgs, labi audzināts, ar nepazīstamiem neatļaujas būt familiārs. Dzīvo pēc principa: “Mans nams – mana pils”. Cīnītājs par darba kvalitāti, drošību un produktivitāti. Tiecas darbu racionalizēt. Gādīgs un ekonomisks saimnieks. Māk nodalīt derīgo no nederīgā, savu darbošanos pakļaut mērķa sasniegšanai. Prot rīkoties ar tehniku. Ļoti praktisks prāts. Labprāt pamāca citus, kā dzīvot prātīgi un lieki netērēt savas rezerves.

Teicams vadītājs, kurš saviem padotajiem cenšas radīt tādus pašus ērtus apstākļus kā pašam un tikai tad uzskata, ka viņam ir tiesības būt prasīgam. Saviem tuviniekiem nodrošina pārticību un komfortablus dzīves apstākļus. Māk radoši variēt dažādas pieejas, uzskaitot visus apstākļus – esošos  un iespējamos – gan traucējošos, gan veicinošos, neaizmirstot par galveno uzdevumu. Meklē drosmīgus, nestandarta tehnoloģiskos risinājumus. Sīki plāno paredzamos darbus, analizē detaļas.

Rūpīgi sagatavo darba vietu, instrumentus, materiālus. Ja gatavojas darīt kaut ko, kas grūti padodas vai ko neprot, tad vispirms savāc iespējamo informāciju, paraugus, norādījumus, pēc tam veic šo darbu rūpīgi, pilnīgi uz to koncentrējoties. Ikvienu darbu, ko iesāk, cenšas pabeigt līdz galam un svarīgus darbus veic spoži. Viņa darba rezultāti vienmēr izskatās skaisti un akurāti. Labāk kaut ko pārtaisa, nekā atstāj tādā veidā, kas pašu neapmierina. Mīl kārtību un tīrību, tai pašā laikā labi orientējas haosā. Citiem palīdz mazāk ar vārdiem, vairāk ar darbiem. Cīnās pret nedisciplinētību, normu un likumu neievērošanu. Pats demonstrē organizētības paraugu, nespēj darboties uz dullo. Kritiski vērtē gan savu, gan otra darbu. Prot likt cilvēkam strādāt un censties. Necieš ap sevi sliņķus, jo pats darbam atdod visus spēkus.

Atpūšas tikpat pamatīgi, kā strādā.  Vaļasprieki viņu maz interesē. Estēts.  Rūpīgi seko savai ārienei, nemīl neko lieku, neaizraujas ar aksesuāriem. Ļoti labi atšķir skaisto no neglītā, izvēlas kvalitatīvas un praktiskas lietas, kurās jūtas ērti. Apbrīnojami labi piemeklē sev lietas, kas ir gan skaistas, gan derīgas, pat, ja nav vairs jaunas. Apģērbu nēsā ilgi un tas vienmēr pārsteidz ar savu svaigumu. Dod priekšroku stingram lietišķajam vai klasiskajam stilam. Štirlics arī citus grib redzēt skaisti ģērbtus, jo tas viņam ir estētisks baudījums. Lietas, ko iegādājies savai mājai un kurām viņa acīs ir vērtība, mīl aplūkot, kopt, izturas pret tām ar tādu saudzību kā pret dzīvām būtnēm. Tas pats attiecas uz darba instrumentiem – visi ir akurāti, ērti lietojami un glīti.

Nespēj dzīvot haosā un nekārtībā. Nepārtraukti cenšas ieviest kārtību, uzmana, lai mājā un darbavietā vienmēr valdītu tīrība, katra lieta būtu savā vietā. Ir ļoti neapmierināts, ja kāds to neievēro. Piemīt brīnišķīga formas un harmonijas izjūta. Nav tik svarīgi, cik partneris ir loģisks, bet svarīgi, lai tas būtu elegants un labā fiziskā formā, jo šīs lietas ir atkarīgas tikai un vienīgi no paša cilvēka gribas un vēlēšanās. Viņam liekas, ka liekais svars un haotiskums ir dvēseliskas izlaidības pazīme, izaicinājums sabiedrībai.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Bezbailīgs. Ir pārliecināts par saviem fiziskajiem dotumiem, bet savu enerģiju neizmanto, lai izdarītu emocionālu spiedienu vai pazemotu otru. Fiziski izturīgs. Smagi pārcieš slimošanu, taču pats ielaiž slimības, jo viņam nepatīk sīkumaini rūpēties par veselību. Skeptiski uztver visus brīdinājumus un padomus, kā arī parakstītos medikamentus. Slimības laikā ir īpaši kaprīzs. Citus ārstē labprātāk nekā pats sevi. Viņam ļoti svarīgi ir noskaidrot otra sliktās pašsajūtas iemeslus. Pats bieži vien ir labs ārsts. Grūtības sagādā nepieciešamība vārdos izskaidrot kādas darbības tehnoloģiju. Instrukcijas nodod pēc metodes: «Dari kā es!» No vārdiem un runāšanas cenšas ātrāk pāriet uz darīšanu.

Attiecībās ar cilvēkiem izrāda cieņu, ir korekts un savaldīgs, pret draugiem – uzmanīgs un atvērts. Saskarsmē cenšas paust dzīvesprieku, humoru, simpātijas, pozitīvas emocijas. Tiesa gan, viņam tas izdodas paskarbi. Štirlics iekšēji dzīvo saspringtu emocionālo dzīvi, cenšas būt mierīgs, taču emocijas bieži vien izlaužas uz āru. Strīdā viegli iekarst un saniknojas, bet niknums tikpat ātri pāriet. Kad emocijas gūst virsroku, otra viedoklī viņš vairs neieklausās, to nesadzird un ietiepīgi paliek pie sava. Štirlicam grūti atzīt, ka ir kļūdījies, ka viņam nav bijusi taisnība. Taču, ja partneris nezaudē savaldību un nepakļaujas viņa sparam, Štirlics atkal kļūst uzmanīgs un laipns. Māk apslāpēt savus emocionālos uzliesmojumus.

Prasīgs – it īpaši pret sevi un saviem tuviniekiem, Ja kāds neturas pie noteiktās kārtības, izsaka tām piezīmes un aizrādījumus. Nemierīgs, nevar nosēdēt bezdarbībā, vienmēr ir ar kaut ko aizņemts. Ļoti necieš, ja kāds jaucas viņa darīšanās, izrīko, kā arī ironizē par viņu. Tādos mirkļos Štirlics uzliesmo un var arī nenokontrolēt savas emocijas.

Attiecībās augstu vērtē tos, kuri nežēlo viņam savu laiku. Būdams spilgts reālists, ar visu savu būtību atrodas šodienā. Cenšas būt punktuāls, iekļauties termiņos, bet slikti izjūt laika tecējumu, tādēļ grūti laikus izpildīt daudzos plānus un tas rada pamatīgu satraukumu. Viņš cenšas visu izplānot un uz visu gatavojas jau iepriekš,  tādēļ neparedzētas izmaiņas viņu kaitina un izsit no ritma. Aizstrādājies var vispār aizmirst paskatīties pulkstenī. Nepatīk lūkoties nākotnē, taču viņam ļoti nepieciešams just nākotnes garantu, paredzēt notikumu gaitu. Nelaimes nāk negaidīti un Štirlicam pamazām rodas sajūta, ka nedrīkst atslābināties, ka jāgatavojas kaut kam neparedzētam. Īsti labi nesajūt briesmu tuvošanos, tāpat ar grūtībām padodas ilgtermiņa plānu izstrādāšana.

Nespēj ietekmēt apkārtējo cilvēku attiecības. Ja runa ir par darījumu kontaktiem, pieņem gandrīz jebkādu attieksmi. No tuva cilvēka gaida pastāvīgus apliecinājumus, ka viņa jūtas ir tīras, dziļas un noturīgas. Viņa interese par pretējo dzimumu ir pilnīgi apzināta, viņš no tās nebaidās. Grūtāk ir ar emocijām. Štirlics jūt nepieciešamību mīlēt un būt mīlēts, bet no mīlestības radīt poēmu nemāk. Cenšas pretējo dzimumu piesaistīt ar galantu uzvedību, glāstiem, pakalpojumiem, dāvanām, likt just, cik gatavs viņš ir cienīt, saudzēt, aizstāvēt un lutināt savu mīlestības objektu. Nespēj dzejiski runāt par jūtām. Cenšas izvairīties no nejaušībām, visās lietās vēlas pilnīgu skaidrību. Jūtu dzīvē neuzdrošinās riskēt.

Nemitīgi analizē bijušās kļūdas, lai tās neatkārtotu turpmāk. Necieš radikālas pārmaiņas. Labprātāk virzās uz priekšu taisni, bez līkločiem. Baidās ieviest kaut ko jaunu savā dzīvē, mainīt ierasto vai to, kas citiem jau šķiet noiets posms. Tas galvenokārt attiecas uz partnerattiecībām. Štirlics parasti samierinās ar veco partneri, neuzdrošinās veidot kaut ko jaunu, jo tas viņam šķiet pamatīgi pārdomājams risks. Spēj ilgstoši sadzīvot konfliktattiecībās, noslēgties no tām darbā vai biežāk uzturēties pārbaudītu draugu un tuvinieku vidū, nekā šķirt laulību, pat ja nespēj vairs atrast nevienu labu vārdu, ko par to teikt. Ir ļoti uzticīgs saviem ieradumiem. Nepatīk jauninājumi, neuzticas tam, kas varētu strauji mainīt viņa dzīvi, ļoti lēni iešūpojas pārmaiņām. Konservatīvs ieradumos, ciena tradīcijas un laika gaitā nostiprinājušās ieražas. Taču cenšas no laika neatpalikt, ar spēku pie vecām tradīcijām tomēr neturas.

Kopumā cilvēkus novērtē un izprot pareizi, taču nepamana un neatšķir sīkumus, kas bieži vien noved pie dramatiskām kļūdām. Labprāt un ar patiku klausās stāstus par skaistām cilvēku savstarpējām attiecībām. Mīl garas, sirsnīgas sarunas par brīvā laika pavadīšanas veidiem, dvēseles dzīlēs noslēpto un par to, kā dzīvot pilnvērtīgāk. Neskatoties uz ārējo skarbumu, Štirlics dvēselē ir diezgan sentimentāls un jūtīgs. Viņa pašsajūta atkarīga no apkārtējās psiholoģiskās atmosfēras. Ja cilvēki ap viņu ir naidīgi, neuzticas cits citam, Štirlica veselība pasliktinās. Sev mīļu un nozīmīgu cilvēku labā  Štirlics spēj izdarīt daudz vairāk, nekā no viņa gaida. Taču tuvas attiecības ar Štirlicu nodibināt nav viegli – viņš izvirza visai augstas prasības savam partnerim un ne katrs to spēj pieņemt. Štirlicam ir ļoti svarīgi, lai katra viņa darbība, savdabīgās rūpes un pūles tiktu novērtētas labvēlīgi. Viņa dzīve ir skaidra, viegla un saprotama, ja viņš nebojā otra noskaņojumu, bet gan priecē partneri ar savu klātbūtni, var tam palīdzēt un rūpēties, pretī saņemot emocionālu siltumu, paļāvību un atsaucību.

Štirlics jūt atbildību par savu partneri, pasargājot viņa intereses no esošiem un iedomātiem pretiniekiem. Kļūst pat agresīvāks nekā tad, ja jāaizstāv savējās. Viņa rūpes daļēji izpaužas, dodot norādījumus, koriģējot un reglamentējot otra darbību. Viņš labprāt izdara visu, ko partneris nespēj (ja tiešām nespēj, nevis negrib), cenšas pārvarēt visas tās grūtības, kuras traucē partnerim produktīvi darboties. Nevar pieņemt, ja kāds tuvs cilvēks nokļuvis citā ietekmē un uzklausa to, viņš no šādas situācijas neko labu negaida. Necieš, ja viņa partneris izrāda pārāk lielu iniciatīvu, izturas netaktiski, atklāti demonstrē savas negatīvās nostādnes, pat tikai jokojot. Tādus jokus Štirlics uztver kā negatīvu sevis novērtējumu un saniknojas. Agresivitāte, pašpārliecinātība un demonstratīvisms viņu nevaldzina un nepievelk.

Štirlicam ir attīstīta gaume, tāpēc viņš diktē otram savu skaistuma izpratni un vienmēr ir pārliecināts, ka zina, kas ir skaisti un kas ne. Viņu īpaši neinteresē, vai citi domā tāpat, vai uzskata to par modernu jeb ne. Daudz grūtāk Štirlicam sadzīvot ar cilvēku, kuram ir pašam sava gaume. Vieglāk ar tādu, kura vietā nākas risināt visas estētiskās problēmas, kurš pakļaujas viņa gribai un norādījumiem.

Labā garastāvoklī Štirlica radošās spējas paaugstinās. Ja jūt, ka nodoms ir īstenojams, tad ar entuziasmu ķeras pie tā realizācijas. Nespēj dzīvot bezjēdzīgi, – tad, ja viņa priekšā nav skaidras perspektīvas. Katra, pat neliela mērķa sasniegšana, pozitīva rezultāta gūšana viņu iedvesmo, rada vēlēšanos veikt distanci līdz galam. Mīl sacensības, spēles, dinamiskus sporta veidus. Azartisks. Īpaši iedvesmojas gadījumos, kad jāpierāda savas spējas. Zaudējot orientāciju, viņš nokļūst bezizejas situācijā, ļoti nervozē, zaudē cerību, viņam pasliktinās garastāvoklis, pārņem izmisums.

Uzskata, ka ideāla būtu tāda pasaule, kurā valdītu mīlestība, labvēlība, saprātīgas un skaistas būtnes, kur cilvēki cienītu viens otra individualitāti un talantus. Štirlicam patīk cilvēki, kuri cenšas realizēt šos principus savā dzīvē, viņš gūst no tiem mieru, enerģiju un pārliecību tālākam darbam. Neuzticēšanās un skarbums dīvainā veidā Štirlicā savienojas ar saudzīgu attieksmi pret cilvēkiem, praktiskumu, darba mīlestību, aktivitāti, prasīgumu, spītību un naivumu mīlestībā.

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!